XV WZO Oddziału Piotrkowskiego.

Minęła kolejna kadencja władz Oddziału Piotrkowskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich imienia inżyniera Tadeusza Malinowskiego.

Walne Zgromadzenie Oddziału, które odbyło się 7 marca 2026 r., było okazją do podsumowania wspólnych osiągnięć i oceny pracy Zarządu Oddziału oraz realizacji uchwał XIV Walnego Zgromadzenia.

Walne Zgromadzenie zaszczycił swoją obecnością Członek Honorowy SEP, Wiceprezes SEP, Prezes Oddziału Radomskiego SEP kolega Marek Grzywacz. W obradach, oprócz Delegatów, uczestniczyli także Członek Honorowy SEP, Wiceprezes SEP, Wiceprezes Oddziału Piotrkowskiego SEP kolega Jan Musiał i Zasłużony Senior SEP kolega Tadeusz Frątczak. Zebraniu przewodniczył kolega Stanisław Zachmost.

W trakcie Zebrania Koledzy Wiceprezesi SEP Marek Grzywacz i Jan Musiał wręczyli godności Zasłużonego Seniora SEP, w uznaniu pracy społecznej, długoletnim, zasłużonym członkom SEP: Stanisławowi Papudze i Markowi Młynarczykowi


Ustępujący Prezes, Marek Młynarczyk złożył sprawozdanie z działalności Oddziału Piotrkowskiego SEP. Omówił realizację działań w aspekcie naukowo-technicznym, organizacyjnym, kulturalnym, gospodarczym, integracyjnym i techniczno – turystycznym.
Kolejne sprawozdania złożyli Przewodniczący Oddziałowego Sądu Koleżeńskiego Roman Lucimiński, który wyraził zadowolenie z faktu, że do Sądu nie wpłynął żaden pozew, oraz Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Stanisław Papuga, który po pozytywnej ocenie działalności Władz Oddziału, złożył wniosek u udzielenie Absolutorium członkom ustępującego Zarządu.
Po akceptacji wniosku o udzielenie absolutorium Walne Zgromadzenie Oddziału wyłoniło nowe władze Oddziału Piotrkowskiego na XV kadencję 2026 -2030.

Prezesem ponownie został wybrany Marek Młynarczyk.

W skład 15 – osobowego Zarządu weszli:
Jerzy Antczak
Jakub Budzisz
Tomasz Dajcz
Danuta Daszkowska
Jacek Fidala
Michał Jaworski
Tomasz Krakowiak
Marek Kucia
Łukasz Lewandowski
Andrzej Mendrecki
Andrzej Potyrała
Artur Sadowski
Stanisław Świątek
Mariusz Warchoł
Zbigniew Załęczny

Komisja Rewizyjna została wybrana w składzie:
Stanisław Papuga
Krzysztof Pędziwiatr
Dariusz Staruch

W skład Sądu Koleżeńskiego powołano:
Łukasz Cukier
Sławomir Figura
Roman Lucimiński

Delegatami Oddziału na WZD we Wrocławiu zostali:
Jerzy Antczak
Jacek Fidala
Stanisław Papuga
Mariusz Warchoł

Podziękowania za przygotowanie WZO i jego sprawną organizację składamy Komitetowi Organizacyjnemu w składzie Jolanta Trojan, Andrzej Potyrała i Jerzy Antczak, do których dołączył Tomasz Krakowiak z kolegami z koła nr 4.

XV Walne Zgromadzenie Oddziału Piotrkowskiego SEP.

Zarząd Oddziału Piotrkowskiego SEP im. inż. Tadeusza Malinowskiego Zwołuje Walne Zgromadzenie Oddziału Piotrkowskiego SEP w dniu 7 marca 2026 r. o godzinie 11.00 w pierwszym terminie i o godzinie 11.15 w drugim terminie, w siedzibie oddziału, Piotrków Trybunalski, ul. Armii Krajowej 24a.

Obecność Delegatów wybranych podczas WZK w roku 2025/2026 na XV Walne Zgromadzeniu Oddziału jest obowiązkowa.

Serdecznie zapraszamy do udziału w WZO Członka Honorowego SEP – z głosem stanowiącym oraz Zasłużonych Seniorów nie będących Delegatami – z głosem doradczym, należących do Oddziału Piotrkowskiego SEP.

Proponowany porządek obrad:

  1. Otwarcie XV Walnego Zgromadzenia Delegatów OPt SEP.
  2. Wybór przewodniczącego, z-cy przewodniczącego i protokolanta WZO.
  3. Przedstawienie i zatwierdzenie porządku obrad.
  4. Przedstawienie i zatwierdzenie Regulaminu XV Walnego Zgromadzenia OPt SEP.
  5. Wybór i rozpoczęcie prac nw. Komisji roboczych:
    a) Komisja Uchwał i Wniosków,
    b) Komisja Wyborcza,
    c) Komisja Mandatowo – Skrutacyjna.
  6. Wręczenie wyróżnień i odznaczeń.
  7. Informacja o ukonstytuowaniu wybranych komisji roboczych i rozpoczęciu ich prac.
  8. Rozpoczęcie przyjmowania zgłoszeń do władz OPt SEP.
  9. Sprawozdanie Prezesa OPt SEP.
  10. Sprawozdanie Sądu Koleżeńskiego Oddziału.
  11. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej Oddziału.
  12. Dyskusja nad sprawozdaniami.
  13. Sprawozdanie Komisji Mandatowo – Skrutacyjnej nt. prawomocności obrad.
  14. Głosowanie uchwały o udzielenie absolutorium dla ustępującego Zarządu OPt SEP.
  15. Podjęcie uchwał odnośnie ilości członków ZO, KRO i SKO.
  16. Zgłoszenie przez ustępujący Zarząd kandydatów do władz OPt SEP na kadencji 2026-2030.
  17. Wniosek o zamknięcie list wyborczych kandydatów do władz OPt SEP.
  18. Ogłoszenie przez Komisję Wyborczą listy wyborczej kandydatów na Prezesa OPt SEP.
  19. Przerwa około godziny 14:00.
  20. Wybory Prezesa OPt SEP.
  21. Ogłoszenie wyników wyborów Prezesa OPt SEP.
  22. Wystąpienie wybranego Prezesa OPt SEP.
  23. Ogłoszenie przez Komisję Wyborczą list wyborczych kandydatów:
    a) do Zarządu Oddziału,
    b) do Komisji Rewizyjnej Oddziału,
    c) do Sądu Koleżeńskiego Oddziału,
    d) na delegatów na XLI Walny Zjazd Delegatów SEP.
  24. Dyskusja programowa (do czasu przygotowania kart do głosowania).
  25. Wybory do władz OPt SEP i delegatów na XL Walny Zjazd Delegatów SEP.
  26. Przerwa na obiad około 16:00.
  27. Dyskusja programowa cd.
  28. Ogłoszenie wyników wyborów.
  29. Przyjęcie uchwał XV WZO.
  30. Zamknięcie obrad.

Zmarł Kolega Kazimierz Chałubek.

Kazimierz Chałubek większość swojego życia związał z pracą na rzecz podnoszenia kwalifikacji zawodowych wielu pokoleń elektryków. Uczestniczył w pracach Komitetu Organizacyjnego dla powołania Oddziału Piotrkowskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Przez wiele lat był członkiem Zarządu Oddziału Piotrkowskiego SEP, Kierownikiem Ośrodka Szkoleniowego i Przewodniczącym Komisji Kwalifikacyjnej nr 331.

Zmarł 3 lutego 2026 r. w Piotrkowie Trybunalskim.

Rodzinie składamy głębokie wyrazy współczucia.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Zarząd i członkowie Oddziału Piotrkowskiego SEP.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się 10 lutego w Łodzi, na Cmentarzu na Dołach, ul. Smutna 1, o godzinie 14.20

Noworoczne spotkanie członków i sympatyków Oddziału Piotrkowskiego SEP.

W dniu 16 stycznia 2026 roku Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Piotrkowski im. inż. Tadeusza Malinowskiego zorganizowało w Hotelu Agat tradycyjne uroczyste Noworoczne Spotkanie Członków i Sympatyków Oddziału Piotrkowskiego SEP.

Spotkanie swą obecnością zaszczycili: Wiceprezes Zarządu Głównego, Członek Honorowy SEP Jan Musiał, Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Juliusz Wiernicki, Prezydent Bełchatowa Patryk Marjan, Wicestarosta Powiatu Radomszczańskiego Jacek Gębicz, Prezes Częstochowskiego Oddziału SEP Marek Gała, przedstawiciele stowarzyszeń: NOT, SIMP, SITG, Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, przedstawiciele firm: PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Bełchatów, BCU Zgorzelec, Eko-Wiatr Bis Sp. K. oraz ART. In Energy Sp. z o.o.


Podczas spotkania prezes Marek Młynarczyk podsumował wydarzenia minionego roku, a wśród nich obchody jubileuszy 50-lecia Koła SEP nr 1 i 45-lecia Koła SEP nr 12. Omówił także wiele imprez o charakterze naukowo-technicznym, kulturalnym i sportowo-turystycznym oraz zasługującą na wyróżnienie działalność szkoleniową. Powodem do dumy dla Oddziału Piotrkowskiego było zajęcie kolejny raz pierwszego miejsca przez Koło SEP nr 1, oraz zajęcie czołowych miejsc przez koła 12 i 26, wchodzące w skład oddziału, w „Konkursie na Najaktywniejsze Koło SEP”.

Krótką prezentację na temat współpracy Powiatu Zgorzeleckiego ze Stowarzyszeniem Elektryków Polskich reprezentowanym przez Oddział Piotrkowski oraz oferty szkoleń i seminariów organizowanych przez BCU poprowadziła pani Monika Listwan, Dyrektorka Branżowego Centrum Umiejętności w Zgorzelcu.

Szczególnym momentem uroczystości było uhonorowanie Prezesa Oddziału Częstochowskiego SEP Kol. Marka Gały pamiątkowym Medalem Oddziału Piotrkowskiego SEP,

oraz Członka Zarządu Oddziału Piotrkowskiego SEP, Prezesa Koła nr 12, Kolegi Michała Jaworskiego, medalem im. prof. Jana Obrąpaskiego,

w uznaniu zaangażowania w działalność na rzecz popularyzacji nowoczesnych technologii w liniach średniego i niskiego napięcia oraz działalność społeczną w Kole SEP nr 12 w Oddziale Piotrkowskim.
Wyróżnienia zostały wręczone przez Wiceprezesa SEP, Członka Honorowego SEP, Jana Musiała oraz Prezesa Oddziału Piotrkowskiego SEP Marka Młynarczyka.

Spotkanie uświetnił występ łódzkiego zespołu klarnetowego SUBITO QUARTET, który zadbał o atmosferę oraz wyjątkową oprawę muzyczną wydarzenia.

Wydarzenie było okazją do złożenia noworocznych życzeń, wzmocnienia więzi koleżeńskich w stowarzyszeniu oraz prezentacji doświadczeń i sukcesów w pracy społecznej dla środowiska SEP.

Po części oficjalnej odbyło się spotkanie koleżeńskie, podczas którego, zacieśniały się przyjacielskie więzi pomiędzy gośćmi i kolegami z kół Oddziału Piotrkowskiego.

Boże Narodzenie 2025 r.

Niech Święta Bożego Narodzenia przyniosą wszystkim radość oraz czas na spotkania z tymi którzy są najbliżej.
Nadchodzący Nowy Rok niech otworzy nowe możliwości, niech przyniesie pomyślność i satysfakcję z realizowanych działań w nieustającym zdrowiu. Prezes Marek Młynarczyk wraz z Zarządem Oddziału Piotrkowskiego SEP.

Pierwszy egzamin kwalifikacyjny w BCU.

W sobotę, 19 lipca Komisja Kwalifikacyjna nr 331 przy Oddziale Piotrkowskim SEP przeegzaminowała pierwszą grupę absolwentów szkoleń prowadzonych przez zgorzeleckie BCU.

Pracy Komisji przyglądała się Gospodarz BCU, Pani Dyrektor Monika Listwan.

Do egzaminu przystąpiło 21 absolwentów. Wszyscy wykazali się wysokim poziomem wiedzy i uzyskali pozytywny wynik. Świadectwa Kwalifikacyjne z pewnością ułatwią im start w karierze zawodowej, potwierdzając wiedzę i umiejętności niezbędne do wykonywania prac przy urządzeniach elektrycznych.

Warto podkreślić, że koszt egzaminu kwalifikacyjnego, w wysokości 466,60 zł, pokrywany jest przez Branżowe Centrum Umiejętności, dzięki czemu Świadectwa Kwalifikacyjne dla absolwentów BCU stają się bardziej dostępne.

II oddziałowe zawody strzeleckie o puchar Prezesa Oddziału Piotrkowskiego SEP.

W sobotę, 19 lipca, z inicjatywy kolegów z Koła nr 12 przy PGE Dystrybucja S.A. odbyły się II Oddziałowe Zawody Strzeleckie SEP. Miejscem rywalizacji była strzelnica Klubu Strzeleckiego „RYKOSZET” LOK w Radomsku. Klub „Rykoszet” zajął się także organizacją zawodów i sędziowaniem.

Po spełnieniu rygorystycznych wymogów regulaminowych, w grupach po 8 osób, przystąpiliśmy do konkursu. Łącznie strzelających było 28 osób.

Po podsumowaniu, wyniki przedstawiały się następująco:

  • I – Robert Kucharski z Radomska członek koła 12.
  • II – Tomasz Nowak z Radomska członek koła 12.
  • III – Emilian Borek z Radomska członek koła 4.
  • IV – Damian Kołaczkowski członek koła nr 26.
  • V – Marek Tarnowski z Radomska członek koła 12.

Serdeczne podziękowanie dla wszystkich uczestników zawodów, a dla zwycięzców gratulacje.

Po zawodach był czas na spotkanie towarzyskie przy grillu i piwie „0%”.

Jubileusz Koła nr 1 Oddziału Piotrkowskiego SEP.

Koło nr 1 Oddziału Piotrkowskiego SEP przy PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Bełchatów ma już 50 lat. Z tej okazji, w sali widowiskowej PGE Giganty Mocy zorganizowana została jubileuszowa gala z udziałem członków SEP i zaproszonych gości. Na galę przybili: Sławomir Cieślik – Prezes SEP, Magdalena Spólnicka – wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego, Marek Grzywacz i Członek Honorowy SEP Jan Musiał – Wiceprezesi SEP, Waldemar Lutkowski – Wiceprezes Zarządu ds. Wydobycia PGE GiEK SA., Jacek Zatorski – Starosta Bełchatowski, Patryk Marjan – Prezydent Bełchatowa, Prezesi Piotrkowskiego, Radomskiego i Łódzkiego Oddziału SEP, Prezesi Kół z Oddziału Piotrkowskiego i współpracujących organizacji naukowo – technicznych z Bełchatowa.

Półwieczną historię Koła przedstawił Jacek Fidala – Prezes Koła nr 1 przy Elektrowni Bełchatów. Powiedział, że historia Koła nr 1 SEP jest nierozerwalnie związana z rozwojem Elektrowni Bełchatów.  Na przestrzeni lat SEP-owcy byli świadkami i uczestnikami budowy, modernizacji i dynamicznego rozwoju macierzystej elektrowni. Członkowie SEP przez dekady przyczyniali się do kształtowania jednego z najważniejszych centrów energetycznych w Polsce. Wyraził przekonanie, że także teraz, w okresie transformacji energetycznej, warto oprzeć się na tak silnej kadrze, by budować przyszłość regionu Bełchatowskiego.

Po prezentacji mieli okazję zabrać głos goście. Do Prezesa Jacka Fidali i członków Koła przy Elektrowni Bełchatów skierowano wiele ciepłych słów i życzeń, przekazano upominki i okolicznościowe listy,

Podczas uroczystości uhonorowano okolicznościowymi statuetkami osoby, które na przestrzeni lat przyczyniły się do rozwoju Koła.

Czytaj dalej Jubileusz Koła nr 1 Oddziału Piotrkowskiego SEP.

Zmarł Kolega Piotr Jasiuczenia.

Ze smutkiem zawiadamiamy,

że zmarł nasz Kolega

Inżynier Piotr Jasiuczenia

Członek SEP od 2000 r., Prezes Koła Terenowego nr 3 w Piotrkowie Tryb., przy Oddziale Piotrkowskim SEP.

Dyrektor Biura Oddziału Piotrkowskiego NOT, Członek Zarządu Oddziału Piotrkowskiego NOT.

Rodzinie naszego Kolegi składamy głębokie wyrazy współczucia.

Na zawsze pozostanie w pamięci.

Zarząd i członkowie Oddziału Piotrkowskiego SEP.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek, 10 lipca 2025 roku, w Kaplicy Cmentarnej w Piotrkowie Tryb., o godz. 11.30.

Wyjazd techniczno-turystyczny do Szwajcarii.

29 maja 44 osoby z Oddziału Piotrkowskiego SEP wyruszyły na wyjazd techniczno-turystyczny so Szwajcarii.

Trasa wiodła przez Freiburg w Niemczech do urokliwego miasteczka Stein am Rhein, gdzie spotkaliśmy się z przewodniczką po Szwajcarii.

Pierwszą atrakcją na naszej trasie był wodospad Rheinfall na Renie.

Z wodospadu pojechaliśmy zwiedzić obiekt techniczny, którym była Elektrownia „EKZ Kraftwerk Dietikon” na rzece Limmat.

Kolejnym punktem programu był Zurich ze swoimi zabytkami,

skąd po lunch’u wyjechaliśmy do Chur u podnóża Alp na kolację i nocleg.

Czytaj dalej Wyjazd techniczno-turystyczny do Szwajcarii.