Zmarł Kolega Mirosław Gieras.

Z żalem informujemy, że w dniu 19 maja zmarł Zasłużony Senior SEP, członek Koła nr 1 przy PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Bełchatów, Kolega Mirosław Gieras.

Kol. Mirosław był wieloletnim współorganizatorem międzynarodowej konferencji naukowo-technicznej „Elektrownie Cieplne”. Wraz z Instytutem Podstaw Inżynierii Środowiska PAN w Zabrzu opracował i wdrożył w Elektrowni Bełchatów filtr elektromagnetyczny, który otrzymał Złoty Medal na wystawie „EUREKA” w Brukseli w 1996r. Opracowywał materiały szkoleniowe dla służb eksploatacyjnych, które po dziś dzień służą szkoleniu nowych kadr. Był współautorem monografii o Elektrowni Bełchatów i monografii zakładowego Koła SEP wydanej z okazji 30-lecia Koła.

Od 2005 roku pełnił funkcję Kierownika Ośrodka Szkoleniowego OPt SEP w Bełchatowie.

Za osiągnięcia naukowo-techniczne i działalność społeczną uhonorowany został dwukrotnie nagrodą im. Kazimierza Szpotańskiego w konkursie organizowanym przez Koło nr 1, Złotą Odznaką Honorową SEP, Srebrną Odznaką Honorową NOT, Medalem im. Prof. Mieczysława Pożaryskiego, Medalem im. Prof. Kazimierza Szpotańskiego, Medalem Oddziału Piotrkowskiego SEP, a także nadaniem godności „Zasłużonego Seniora SEP”.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Rodzinie zmarłego składamy serdeczne kondolencje.

Koleżanki i koledzy z Oddziału Piotrkowskiego SEP.