Minęła kolejna kadencja władz Oddziału Piotrkowskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich imienia inżyniera Tadeusza Malinowskiego.

Walne Zgromadzenie Oddziału, które odbyło się 7 marca 2026 r., było okazją do podsumowania wspólnych osiągnięć i oceny pracy Zarządu Oddziału oraz realizacji uchwał XIV Walnego Zgromadzenia.
Walne Zgromadzenie zaszczycił swoją obecnością Członek Honorowy SEP, Wiceprezes SEP, Prezes Oddziału Radomskiego SEP kolega Marek Grzywacz. W obradach, oprócz Delegatów, uczestniczyli także Członek Honorowy SEP, Wiceprezes SEP, Wiceprezes Oddziału Piotrkowskiego SEP kolega Jan Musiał i Zasłużony Senior SEP kolega Tadeusz Frątczak. Zebraniu przewodniczył kolega Stanisław Zachmost.
W trakcie Zebrania Koledzy Wiceprezesi SEP Marek Grzywacz i Jan Musiał wręczyli godności Zasłużonego Seniora SEP, w uznaniu pracy społecznej, długoletnim, zasłużonym członkom SEP: Stanisławowi Papudze i Markowi Młynarczykowi

Ustępujący Prezes, Marek Młynarczyk złożył sprawozdanie z działalności Oddziału Piotrkowskiego SEP. Omówił realizację działań w aspekcie naukowo-technicznym, organizacyjnym, kulturalnym, gospodarczym, integracyjnym i techniczno – turystycznym.
Kolejne sprawozdania złożyli Przewodniczący Oddziałowego Sądu Koleżeńskiego Roman Lucimiński, który wyraził zadowolenie z faktu, że do Sądu nie wpłynął żaden pozew, oraz Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Stanisław Papuga, który po pozytywnej ocenie działalności Władz Oddziału, złożył wniosek u udzielenie Absolutorium członkom ustępującego Zarządu.
Po akceptacji wniosku o udzielenie absolutorium Walne Zgromadzenie Oddziału wyłoniło nowe władze Oddziału Piotrkowskiego na XV kadencję 2026 -2030.
Prezesem ponownie został wybrany Marek Młynarczyk.
W skład 15 – osobowego Zarządu weszli:
Jerzy Antczak
Jakub Budzisz
Tomasz Dajcz
Danuta Daszkowska
Jacek Fidala
Michał Jaworski
Tomasz Krakowiak
Marek Kucia
Łukasz Lewandowski
Andrzej Mendrecki
Andrzej Potyrała
Artur Sadowski
Stanisław Świątek
Mariusz Warchoł
Zbigniew Załęczny
Komisja Rewizyjna została wybrana w składzie:
Stanisław Papuga
Krzysztof Pędziwiatr
Dariusz Staruch
W skład Sądu Koleżeńskiego powołano:
Łukasz Cukier
Sławomir Figura
Roman Lucimiński
Delegatami Oddziału na WZD we Wrocławiu zostali:
Jerzy Antczak
Jacek Fidala
Stanisław Papuga
Mariusz Warchoł
Podziękowania za przygotowanie WZO i jego sprawną organizację składamy Komitetowi Organizacyjnemu w składzie Jolanta Trojan, Andrzej Potyrała i Jerzy Antczak, do których dołączył Tomasz Krakowiak z kolegami z koła nr 4.





















































